Promowanie firmy w internecie - czy warto?

Dodane: 26-11-2014 11:02
Promowanie firmy w internecie - czy warto? Artykuł o tym jaka usługa jest pozycjonowanie kraków i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Liczne metody pozycjonowania

Optymalizować pod wyszukiwanie można na dużo sposobów, są metody etyczne...i nieetyczne. Białe seo to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Jest to metoda, która jest najtrwalszą metodą osiągnięcia efektu, bez ryzyka usunięcia strony z pozycji. Jest również 'czarne' pozycjonowaie jest to odwrotność białego seo i często daje szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na usunięciu strony w wyszukiwaniu. Niestety dużo firm używa tą właśnie metodę, co na szczęście jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Pozycjonowanie jako konkurencyjny biznes w Polsce

Pozycjonowanie jako dziedzina biznesu w Polsce jest nowa, co nie oznacza braku konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz bardzo wiele firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. SEO to sprawa w teorii prosta, jednak nie każdy się do takiej pracy nadaje. Wymagana jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Nowoczesne wyszukiwarki

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

SEO jest to proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji zadanej strony w wynikach wyszukiwania. W założeniach jest to bardzo łatwe, jednak jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy pozycjonowaniu należy wziąć pod uwagę bardzo dużo zmiennych takich jak obszar na który dana witryna ma swoją działalność, konkurencje i wiele innych ważnych rzeczy. Oczywiście SEO jest to proces, więc na efekt musimy być cierpliwym nawet przez parę miesięcy. Warto wiedzieć, ze jest dużo metod na pozycjonowanie, ale o tym w innej części artykułu.