Parę ciekawostek o OSK

wiednią wiedzę praktyczną i odbyć odpowiednie szkolenie z jazdy samochodem, zanim otrzyma prawo jazdy. Dlatego różne ośrodki szkoleniowe posiadają w swoich zasobach zarówno sale typowo lekcyjne, w których wykładane są zasady ruchu

Parę ciekawostek o OSK

Zajęcia teoretyczne prowadzone przed egzaminem na prawo jazdy

Każdy kursant zanim zostanie dopuszczony do egzaminu na prawo jazdy musi przejść kolejne etapy kursu. Będzie musiał zdobyć odpowiednią wiedzę praktyczną i odbyć odpowiednie szkolenie z jazdy samochodem, zanim otrzyma prawo jazdy. Dlatego różne ośrodki szkoleniowe posiadają w swoich zasobach zarówno sale typowo lekcyjne, w których wykładane są zasady ruchu drogowego, jak i place manewrowe, na których przyszli kierowcy nabywają nowych umiejętności.

W związku z ich niedoświadczeniem plac manewrowy jest odpowiednio zabezpieczany tak, żeby można było po nim jeździć bez obaw o własne i cudze bezpieczeństwo. Niektóre manewry są na nim powtarzane po kilkanaście razy, zanim kursant będzie mógł wyjechać na ulicę.


Organizowanie egzaminów przez ośrodki szkolenia kierowców

Jest rzeczą oczywistą, że każdy dorosły obywatel, który chce posiadać prawo jazdy może odbyć odpowiedni kurs poprzedzający przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy. Jednak wszystkie ośrodki szkolenia kierowców chcą posiadać odpowiednie systemy kolejkowe pozwalające na sprawną organizację kolejnych kursów na prawo jazdy.

Dlatego wiele z nich prowadzi strony internetowe, na których można się zapisywać na wybrane przez siebie edycje kursów na prawo jazdy. Jednocześnie zapisy na kolejne kursy prowadzone są w siedzibach ośrodków szkolenia kierowców. Co jakiś czas można również zapisywać się na egzaminy teoretyczne dotyczące wiedzy o ruchu drogowym, które organizowane są w większych grupach. Natomiast egzaminy praktyczne organizowane są indywidualnie.


Encyklopedia o ruchu drogowym

Podstawowe zasady ruchu drogowego zostały określone w Konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym w roku 1968. Nie wszystkie kraje ją ratyfikowały, a nawet wśród jej sygnatariuszy zdarzają się odstępstwa. W Polsce najważniejszym aktem prawnym jest ustawa Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 roku (z późniejszymi zmianami)1.

Podstawową zasadą jest, że każdy uczestnik ruchu ma obowiązek uniknięcia kolizji z innym uczestnikiem ruchu niezależnie od tego, czy tamten postąpił zgodnie z zasadami ruchu, czy nie.

Przy wykonywaniu niebezpiecznych manewrów (na przykład wyprzedzaniu lub zmianie kierunku jazdy) i w niebezpiecznych miejscach (między innymi na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych) Prawo o ruchu drogowym wymaga zachowania szczególnej ostrożności. O takich miejscach informują także znaki drogowe ostrzegawcze.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_drogowy