Kilka ciekawych faktów o OZE z naciskiem na energetykę słoneczną

o. Takie rozwiązania znajdują swoje zastosowanie w dużych budynkach, ale też w domach mieszkalnych. Im mniejsza powierzchnia dachu, tym niższe koszty będą związane z montażem ogniw fotowoltaicznych, ale sama powierzchnia dachu nie

Kilka ciekawych faktów o OZE z naciskiem na energetykę słoneczną inwertery sklep

Zastosowanie fotowoltaniki w domach mieszkalnych

Fotowoltanika oznacza zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w tym celu, żeby można było energię słoneczną przekształcać w światło lub ciepło. Takie rozwiązania znajdują swoje zastosowanie w dużych budynkach, ale też w domach mieszkalnych. Im mniejsza powierzchnia dachu, tym niższe koszty będą związane z montażem ogniw fotowoltaicznych, ale sama powierzchnia dachu nie stwarza żadnych przeszkód dla osób wyposażających budynek. W domach mogą być montowane zarówno panele słoneczne, jak i kolektory słoneczne, które stanowią bardzo dobry sposób na zaprowadzanie domowych oszczędności. Dzięki panelom słonecznym można oświetlać cały budynek, natomiast kolektory słoneczne przeznaczone są do wytwarzania ciepła.


Montaż paneli słonecznych na osiedlu

Gospodarowanie nowoczesnym osiedlem mieszkalnym oznacza montaż nowoczesnych systemów oświetleniowych. Dzięki takim oświetleniom można wprowadzać oszczędności, a także przyczyniać się do tego, że miasto będzie w pełni ekologiczne. Dobrym sposobem na montaż nowoczesnego oświetlenia może być umieszczenie na osiedlu paneli słonecznych. Takie panele słoneczne mogą być umieszczane na wielkich drzewach fotowoltaicznych, dzięki którym energia elektryczna wytwarzana ze światła słonecznego będzie docierała do wszystkich zakątków osiedla. Dodatkowo można na osiedlowym basenie umieszczać kolektory słoneczne, które będą ocieplać wodę, a dzięki temu osoby zainteresowane pływaniem będą dużo chętniej chodziły na basen.


Wikipedia - Kolektor słoneczny

Kolektor słoneczny ? urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło. Energia słoneczna docierająca do kolektora zamieniana jest na energię cieplną nośnika ciepła, którym może być ciecz (glikol, woda) lub gaz (np. powietrze).

Kolektory można podzielić na:

płaskie:
cieczowe,
gazowe,
dwufazowe,
płaskie próżniowe,
próżniowo-rurowe (nazywane też próżniowymi, w których rolę izolacji spełniają próżniowe rury),
skupiające (prawie zawsze cieczowe),
specjalne (np. okno termiczne, izolacja transparentna).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolektor_s%C5%82oneczny